تبلیغات
کافی نت پارمیس - پرسرعت ترین قطارها در ۱۰ کشور جهان
کافی نت پارمیس
این انصاف نیست بیاین مطالب رو ببینین اما هیچ نظری ندین . ممنون میشم اگه نظرهاتون رو بخونم
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این ویلاگ متعلق به کافی نت پارمیس (واقع در شهرک فرهنگیان ارومیه) می باشد تاریخ افتتاح : 1389/5/7

مدیر وبلاگ : وحید امیرزاده

در اینجا ما قصد داریم کشورهایی را که دارای پرسرعت ترین قطارها در دنیا هستند را به شما معرفی کنیم. سرعت بعضی از این قطارها در زمان گرفتن تست سرعت ثبت شده است و اطلاعات بعضی دیگر از سازمان بین المللی به نام Railway Gazette و مرکزی به نام Asia Pacific Aviation گرفته شده است.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


10- روسیه
مدل قطارها: Siemens Velaro RUS
حداکثر سرعت: mph 175
ظرفیت: ۶۰۰ مسافر
قطارهای پرسرعت روسیه در سن پترزبورگ تردد می کنند. در دسامبر سال ۲۰۰۹ این قطارها به عنوان پرسرعت ترین قطارها شناخته شد. قطارهای Velaro RUS که ساخت کشور آلمان است به Sapsan هم معروف است. سرعت این قطارها ۴۰۱ مایل است و زمان مسافرت را از ۸ ساعت به ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه کاهش می دهند. سرعت قطارهای مسافربری ۱۵۵ mph است اما در تست سرعتی که در سال ۲۰۰۹ از این قطارها گرفته شد حداکثر سرعت ۱۷۵ mph برای این قطارها ثبت شد. قیمت ۸ قطار پر سرعت حدوداً ۱ میلیارد دلار است. روسیه تلاش می کند تا زمان برگزاری مسابقات FIFA World Cup که قرار است سال ۲۰۱۸ در این کشور برگزار شود، شبکه ریلی قطارهای پرسرعت خود را گسترش دهد. به همین منظور دولت این کشور قراردادهایی را با چند سرمایه گذار خارجی، جهت ساخت شبکه ریلی که شهرهای مختلف روسیه را به هم وصل می کند امضاء کرده است.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


9- تایوان
مدل قطارها: THSR 700T
حداکثر سرعت: ۱۸۶ mph
ظرفیت: ۹۸۹ مسافر
ساخت شبکه ریلی در تایوان چیزی حدود ۱۸ میلیارد دلار برای دولت این کشور هزینه داشته است. و به جرات می توان گفت که نقشه ریلی این کشور یکی از بهترین نقشه ها در دنیاست. قطارهای THSR 700 T با سرعتی معادل ۲۱۴ مایل از تایپی که در شمال تایوان قرار دارد تا Kaohsiung که در جنوب تایوان است حرکت می کنند. قبلاً از شمال به جنوب تایوان در زمان ۴٫۵ ساعت طی می شد. اما امروزه با وجود قطارهای پر سرعت این زمان به ۹۰ دقیقه کاهش یافته است. از سال ۲۰۰۷ تا کنون، در تایوان ۳۰ عدد از این قطارها در حال جابجایی مسافرین هستند. قطارهای THSR 700T ساخت کشور ‍‍ژاپن (کارخانه Shinkansen) است. در سال ۲۰۱۰ رکورد جابجایی مسافرین ۳۶٫۹ میلیون نفر ثبت شد که نسبت به سال قبل، ۱۴% افزایش داشته است. اخیراً مسئولین سیستم ریلی قطارهای پر سرعت در کشور تایوان اعلام کرده اند که بدلیل نشست زمین که بخاطر استفاده بیش از حد از شبکه آبهای زیرزمینی است، شبکه ریلی باید هر ۱۰ سال یکبار تجدید ساخت شود. ماه گذشته دولت این کشور استفاده از چاه های آبهای زیرزمینی را که استفاده از آن ها ممکن است به اساس شبکه ریلی آسیب بزند را محدود کرده است.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


8- کره جنوبی
مدل قطارها: KTX-1
حداکثر سرعت: ۱۹۰ mph
ظرفیت: ۹۶۵ مسافر
شبکه ریلی قطارهای پر سرعت در کره جنوبی، که به قطارهای سریع السیر کره (KTX) معروف است روزانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ مسافر را در ۲ خط جابجا می کنند. در سال ۲۰۱۰، رکورد جابجایی ۱۷۸،۵۸۴ نفر که از این قطارها استفاده می کردند ثبت شده است. در سال ۲۰۰۴ که برای اولین بار از این قطارها استفاده شد، زمان سفر از شهر سئول تا شهر بندری بوسان به ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه کاهش یافت که نصف زمانی است که قبلاً طی می شده. با افتتاح دومین خط قطارهای پر سرعت این زمان به ۲۲ دقیقه کاهش یافت. به نظر می رسد که استفاده از قطارهای پر سرعت روی صنعت هوایی هم اثر گذار بوده است. طوری که بین سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ حدود ۳۰% از مسافرت های هوایی کاهش یافت. اگر چه راه اندازی شرکت های حمل و نقل هوایی ارزان قیمت توانست کمک کمی به رشد سفرهای هوایی بکند، اما هنوز هم تعداد مسافرانی که از حمل و نقل هوایی استفاده می کنند به نسبت زمان قبل از راه اندازی شبکه های حمل و نقل ریلی کمتر است.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


7- انگلستان
مدل قطارها: Eurostar 3313/14
حداکثر سرعت: ۲۰۸ mph
ظرفیت: ۷۵۰ مسافر
یورو استار توانست مسیر سفرهای اروپای غربی را تغییر دهد. از زمان استفاده از شبکه ریلی قطارها در سال ۱۹۹۴، انگلستان به شهرهایی در فرانسه و بلژیک از طریق تونل زیرزمینی وصل می شود. در آگوست سال ۲۰۰۹، با ۲۷ قطار و بیش از ۱۰۰ مسیر در اروپا، این قطارها ۱۰۰ میلیون مسافر را جابجا می کردند. سرعت این قطارها بیش از ۱۸۶ mph است. در سال ۲۰۰۳، یورو استار توانست رکورد سرعتی معادل ۲۰۸ mph را ثبت کند. اخیراً، تصمیم گرفته شده جهت خرید ۱۰ قطار جدید، ۶۰۰ میلیون دلار هزینه شود و با شرکت
آلمانی زیمنس هم قرارداد بسته شود. اما این قرارداد هنوز حالت تعلیق دارد. Alstom دومین سازنده بزرگ قطارهای پر سرعت و تامین کننده قطعات یورو استار به حساب می آید.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


6- ایتالیا
مدل قطارها: ETR 500 Frecciarossa
حداکثر سرعت: ۲۲۵ mph
ظرفیت: ۵۹۰ مسافر
ایتالیا یکی از اولین پیشگامان در ساخت شبکه ریلی قطار پر سرعت در دنیا به حساب می آید. این کشور یکی از اولین کشورهای اروپایی در استفاده از این قطارهاست. در سال ۱۹۷۷، شبکه ریلی که طول آن ۸۶ مایل بود و از شهر رم تا Citta della Pieve کشیده می شد افتتاح شد. در آن زمان سرعت قطارها ۱۶۰ mph بود. از آن زمان تاکنون، شبکه ریلی رشد بسیار چشمگیری داشته است. این شبکه ریلی تورینو در شمالی انگلستان را به ناپلی در جنوب انگلستان وصل می کند. قطارهای ETR 500 ساخت کشور ایتالیاست و یکی از سریعترین سری قطارها در این کشور است. در سال ۲۰۰۹، در سفری که بین شهرهای فلورانس و بلوگنا انجام شد سرعت قطارهای ETR 500 Y1 به ۲۲۵ mph رسید. البته به نظر می رسید که همه از این پیشرفت خوشحال نیستند. اوایل این ماه ۲۰۰ نفر در انفجار تونلی که جهت ساخت خطوط ریلی در شمال Susa انجام می شد زخمی شدند. اعتراض کنندگان می گفتند که سرعت بالای این قطارها موجب خرابی زمین های اطراف می شود و بازسازی آن ممکن است باعث آزاد شدن مواد مضر شیمیایی در زمین شود.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


5- اسپانیا
مدل قطار:AVE Class 103
سرعت: ۲۵۱ mph
ظرفیت: ۴۰۴ مسافر
کشور اسپانیابا دارا بودن بیش از ۳۴۳۳ خط ریلی، طولانی ترین خطوط ریلی در دنیا را داراست. ۶ خط ریلی در این کشور وجود دارد و چندین خط دیگر هم در حال ساخت است. دولت این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۰، ۳۱ مایل دیگر به خطوط ریلی این کشور اضافه کند. قطارهای پر سرعت در اسپانیاازسری قطارهای AVE است. این قطارها توسط چند سازنده قطار مثل زیمنس، آلستوم و بمباردیر ساخته شده اند. شرکت زیمنس ساخت قطارهای AVE 103 را در سال ۲۰۰۷ آغاز کرد و در تست سرعتی که بین شهرهای مادرید و زاروگز انجام شد توانست رکورد سرعت ۲۵۱ mph را ثبت کند. اما برای حفظ جان مسافرین نهایت سرعتی که برای قطارهای مسافربری در این کشور انجام می شود ۱۸۶ mph است. این قطارها فاصله بین دو شهر مادرید و پرتغال رابه جای ۹ ساعت در ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه طی می کنند.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


4- آلمان
مدل قطار: Transrapid TR-07
سرعت: ۲۷۰/۳ mph
ظرفیت : متغیر
کشور آلمان یکی از اولین استفاده کنندگان تکنولو‍‍ژی قطارهای پرسرعت در دنیاست. کارخانه زیمنس که یکی از سازندگان این قطارهاست در این کشور قرار دارد. کارخانه آلمانی زیمنس و ThyssenKrupp سیستم سرعت قطارها را تقویت کردند. عملکرد قطارهای مونوریل، روی ریل های مغناطیسی امتحان شد و سرعت آن ها به ۳۱۱ mph رسید. در سال ۲۰۰۴، شبکه ریلی Shanhai Maglev در چین اولین شبکه ریلی بود که با سرعت ۲۶۷ mph اقدام به جابجایی مسافرین کرده است. با وجود ریل های مغناطیسی در آلمان هیچ وقت از این ریل ها استفاده نشد. زیرا برای استفاده از این تکنولوژی دو مانع مهم وجود داشت و آن هم هزینه زیاد و تصادف بوددر تست سرعتی که در سال ۲۰۰۶ انجام شد ۲۶ نفر در تصادف کشته شدند. از سال ۱۹۹۱ سیستم InterCity Express (ICE) در این قطارها استفاده می شده. سرعت این قطارها ۱۹۹ mph بوده و شهرهای آلمان را به شهرهایی در سوئیس، اتریش، بلژیک و هلند وصل می کند. در سال ۱۹۹۸ تصادف مرگباری در آلمان نزدیک دهکده Eschede صورت گرفت و باعث مرگ بیش از ۱۰۱ نفر شد.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


3- چین
مدل قطارها: CRH380 AL
سرعت: ۳۰۲ mph
ظرفیت: ۶۰۰ مسافر
کشور چین با دارا بودن ۶۰۰۰ مایل شبکه ریلی طولانی ترین شبکه ها در دنیا را داراست. افتتاح خط Beijing- Shamghai در اوایل این ماه یکی از افتخارات این کشور به حساب می آید.ساخت ۸۱۹ مایل شبکه ریلی در زمینی به مساحت ۶۰ میلیون متر مکعب انجام شده است. در تست سرعتی که از این قطارها گرفته شده سرعت ۳۰۲ mph برای آن ها ثبت شده. اما برای تامین امنیت جان مسافرین قطارهای CRH380 AL با سرعت ۱۸۶ mph مسافرین را جابجا می کنند. کشور چین از سال ۲۰۰۷ تصمیم گرفت که از قطارهای پر سرعت استفاده کند. تنها در عرض دو سال ۶/۴۰ میلیون نفر از این قطارها استفاده کردند. دولت این کشور تلاش می کند تا سال ۲۰۱۵ شبکه ریلی این قطارها را تا ۲۸۰۰۰ مایل گسترش دهد.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


2- فرانسه
مدل قطار: TGV V150
سرعت: ۳۵۷ mph
ظرفیت: متغیر
Alstom در سال ۱۹۸۱ اقدام به ساخت قطارهای پیشرفته کرد. در آن زمان قطارها فقط بین دو شهر پاریس و لیون ترددمی کردند. اما امروزه با گسترش شبکه های ریلی تعداد سرویس های جابجایی به ۱۵۰ مسیر افزایش پیدا کرده و فرانسه را به کشورهای همسایه متصل می کند. در سال ۲۰۰۷ سرعت قطارهای TGV V150 357 mph ثبت شده اما این قطارها فقط با سرعتی معادل ۲۰۰ mph تردد می کنند. استفاده از تکنولوژی قطارهای پر سرعت TGV در بسیاری از کشورهای دنیا مثل انگلستان، بلژیک، هلند و آلمان استفاده می شود. ماه گذشته کارخانه فرانسوی Alstom، جهت ساخت شبکه ریلی در عراق که شهرهای بغداد و بصره را به هم وصل می کند قراردادی را با این کشور امضاء کرده است.

 

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


1- ژاپن
مدل قطار: JR-Maglev MLX01
سرعت: ۳۶۱ mph
ظرفیت: متغیر
کشور ژاپن از سال ۱۹۶۴ از قطارهای پر سرعت استفاده می کرده است و یکی از پیشرفته ترین شبکه های ریلی در دنیا را داراست. اولین موفقیت ژاپنی ها در ساخت قطارهای پر سرعت با معرفی اولین سری از قطارهای Tokaido Shinkansen صورت گرفت. سرعت این قطارها ۱۳۰mph بوده قطار در عرض ۳ روز،۱۰۰ میلیون مسافر را جابجا می کردند. امروزه، این قطارها ۳۷۸۰۰۰ مسافر را در طول روز جابجا می کنند. استفاده از قطارهای Maglev از سال ۱۹۷۰ در ژاپن رونق گرفت. دولت تصمیم داشت تا اواخر سال ۲۰۰۷، طرحی که ارزش آن ۴/۱۱۲ میلیارد دلار بود را برای ساخت قطارهای Maglevارائه دهد. این قطار شهرهای توکیو، ناگویا و اساکا را به وصل می کند. پیش بینی می شود که با اتمام این پروژه زمان سفر بین شهرهای توکیو و اساکا از ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه به ۱ ساعت کاهش یابد. در تست سرعتی که در سال ۲۰۰۳ انجام شد سرعت ۳۶۱ mph برای این قطارها ثبت شد. بنابراین قطارهای JR-Maglev MLX01 پر سرعتترین قطار در دنیا به شمار می آید.

نوع مطلب : مطالب جالب و دیدنی " سرگرمی"، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
وحید امیرزاده
پنجشنبه 31 فروردین 1391
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 06:56 ب.ظ
This post is worth everyone's attention. Where can I find out more?
جمعه 24 شهریور 1396 01:46 ق.ظ
Does your blog have a contact page? I'm having
trouble locating it but, I'd like to shoot you an e-mail.
I've got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great site and I look forward to seeing
it develop over time.
شنبه 21 مرداد 1396 08:18 ق.ظ
Does your blog have a contact page? I'm having problems locating it but, I'd
like to shoot you an email. I've got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great website and I look forward to seeing it improve over time.
دوشنبه 9 مرداد 1396 01:42 ب.ظ
At this time it looks like Movable Type is the preferred blogging platform
out there right now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog?
جمعه 6 مرداد 1396 10:07 ب.ظ
An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who had been conducting
a little homework on this. And he in fact bought
me lunch because I discovered it for him... lol. So let me reword this....
Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending the time to discuss this subject here on your site.
شنبه 31 تیر 1396 03:50 ب.ظ
What i do not realize is in truth how you are
no longer actually much more neatly-favored
than you may be right now. You're so intelligent.
You know therefore significantly in the case of this matter, made
me in my view consider it from numerous varied angles.
Its like women and men are not fascinated until it is one
thing to do with Lady gaga! Your own stuffs excellent.
At all times take care of it up!
یکشنبه 4 تیر 1396 06:47 ب.ظ
Hello, Neat post. There's an issue along with your site in internet explorer, may check this?
IE nonetheless is the market chief and a large part of folks will pass
over your excellent writing because of this problem.
جمعه 26 خرداد 1396 10:58 ب.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures
on this blog loading? I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any suggestions would be greatly appreciated.
سه شنبه 2 خرداد 1396 09:43 ب.ظ
Hey there! Do you use Twitter? I'd like to follow you
if that would be okay. I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to
new posts.
جمعه 22 اردیبهشت 1396 10:01 ق.ظ
It's going to be end of mine day, however before end
I am reading this fantastic piece of writing to improve my knowledge.
دوشنبه 28 فروردین 1396 05:03 ب.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to
be actually something which I think I would never understand.
It seems too complex and extremely broad for me.
I'm looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!
دوشنبه 28 فروردین 1396 09:53 ق.ظ
After looking at a number of the blog posts on your website, I honestly like
your technique of blogging. I bookmarked it to my bookmark website
list and will be checking back soon. Please visit my web site too and let
me know how you feel.
یکشنبه 20 فروردین 1396 10:59 ب.ظ
Hi there, for all time i used to check weblog posts here early in the break of day, since i like to find out more and
more.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی