تبلیغات
کافی نت پارمیس - 10 تا از عجیب ترین اتفاقات در زیر آب
کافی نت پارمیس
این انصاف نیست بیاین مطالب رو ببینین اما هیچ نظری ندین . ممنون میشم اگه نظرهاتون رو بخونم
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این ویلاگ متعلق به کافی نت پارمیس (واقع در شهرک فرهنگیان ارومیه) می باشد تاریخ افتتاح : 1389/5/7

مدیر وبلاگ : وحید امیرزاده

- كنده كاری روی كدو حلوایی زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

این كار ممكن است خیلی عجیب به نظر برسد. اما حكاكی روی كدو حلوایی در زیر آب یكی از جالب ترین رقابتها در آمریكاست. در این رقابت از فلوریدا، كارولینای جنوبی، تاها و پنسیلوانیا شركت كنندگانی حضور داشتند. شركت كنندگان به عمق كمتر از 30 feet، یعنی جایی كه قرار است روی كدو حلوایی ها به شكل ظریف كنده كاری شود و آنها به شكل فانوس دریایی دربیایند می روند. تمام ابزار و وسایل برای شركت كنندگان در این رقابت فراهم است. فقط كافی است كه ایده های زیبا داشته باشند و آنها را روی كدو حلوایی ها پیاده كنند. ممكن است این كار برای خیلی ها خنده دار باشد، اما واقعیت این است كه كنده كاری روی كدو حلوایی در زیر آب كار بسیار سخت و دشواری است. زیرا 2 قانون مهم در زیر آب حكمفرماست یكی نیروی رانش است كه باعث می شود اجسام به سمت بالا كشیده شود و دیگری هم قانون سوم نیوتن است. طبق این قانون برای هر عمل عكس¬العملی است.


2- ترتیب دادن مهمانی 500 نفره زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

مجری تلویزیون آقای Adrian Chiles مسئول برگزاری یك مهمانی 500 نفره در زیر آب بود. هدف او از برگزاری همچین مهمانی، آوردن اسم خود در كتاب ثبت ركوردهای گینس به عنوان اولین برگزاركننده مهمانی در زیر آب بود. در كتاب گینس به طور دقیق ذكر شده كه برای چه تعداد از مهمانان نوشیدنی سرو شده و یا چه تعداد از مهمانان غذای دریایی سفارش داده اند. همه مهمانان باید لباس مخصوص به تن داشته باشند. از هر 20 مهمان هر 20 دقیقه یكبار پذیرایی می شود و آنها می توانند غذای مورد علاقه خود را میل كنند. اما چطور یك نفر می تواند زیر آب غذا بخورد؟ اول از همه شما باید وسیله تنفسی كه قبلاً داخل دهانتان گذاشته بودید را بیرون بیاورید و با عجله به سمت غذا بروید. بعد از آن وسیله تنفسی را داخل دهانتان گذاشته و دكمه ای را كه روی آن است فشار بدهید تا آبی كه داخل دهانتان رفته بیرون بیاید و بتوانید به راحتی نفس بكشید. همه مطالبی كه در زیر آب باید بدانید مثل نحوه استفاده از وسیله تنفسی، نحوه غذا خوردن یا چگونگی نفس كشیدن توسط متخصصین به شما آموزش داده می شود. عواید حاصل از این كار كه حدود 200000 پوند یا 400000 دلار بود را به یك موسسه خیریه نگهداری از كودكان، یك آسایشگاه معلولین، مركز نگهداری از بیماران سرطانی و یك موسسه علمی قلب در بریتانیا اختصاص دادند.


3- تشكیل جلسه اعضای كابینه زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

در سال 2009، اعضای كابینه مالدیو، جهت آگاه كردن مردم از خطرات ناشی از گرم شدن زمین تصمیم گرفتند جلسه ای در زیر آب تشكیل دهند. به همین منظور رئیس جمهور محمد ناشید، به همراه 13 تا از مقامات دولتی برای تشكیل جلسه به زیر آب رفتند. آن ها به زیر دریاچه ای به اسم Girifushi رفتند. این دریاچه در جزیره ای است كه بیشتر حالت نظامی دارد و از آن برای تعلیمات نظامی استفاده می شود. مهم ترین موضوعی كه راجع به آن در این جلسه صحبت شد بالا آمدن سطح آب دریاها بود كه دلیل آن ذوب شدن تدریجی یخ های قطبی است. این اتفاق طی سال های آینده ممكن است برای مجمع الجزایری كه اطراف اقیانوس هند واقع شده بسیار خطرناك باشد. این مجمع الجزایر حدوداً 7 feet از سطح دریا بالاتر است. در انتهای این جلسه رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، منشی جلسه و 11 عضو دیگر بیانیه ای را خطاب به دیگر كشورها مبنی بر توقف انتشار دی اكسید كربن امضاء كردند.


4- جشنواره موسیقی  زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

جشنواره موسیقی در زیر آب یك برنامه عادی نیست. بیش از 500 شناگر و غواص برای شركت در بیست و هفتمین فستیوال موسیقی، خود را به National Marine Sanctuery در فلوریدا می رسانند. موزیسین ها برای شركت در این مسابقه لباس های عجیب و غریب كه بیشتر شبیه لباس های بالماسكه است را می پوشند. آنها برای هر كدام از اجراهایشان یك اسم گذاشتند مثل الویس پریسلی، باب مارلین و جوس استون كرب. ابزارهای موسیقی كه در این فستیوال از آنها استفاده می شود بیشتر شبیه حیوانات دریایی است. مثلاً گیتارها همه شبیه به ستاره دریایی هستند. در طول برگزاری جشنواره، حیوانات زیر آب هم از این صداها لذت می برند. هدف از برگزاری این فستیوال عجیب و غریب ارزش نهادن به دریا و اقیانوس و همچنین همه عواملی است كه سبب شده سواحل آمریكای شمالی یكی از زیباترین صخره های مرجانی را داشته باشد. Bill Becker كارگردان این جشنواره خطاب به BBC اعلام كرده كه: در طول برگزاری جشنواره خیلی به ما خوش گذشت. ما لباس های عجیب و غریب پوشیدیم. اما یك چیز خیلی مهم است و آن نگهداری و محافظت از صخره های مرجانی است.


5- كارت بازی زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

غواصان بعد از 36 ساعت كارت بازی در زیر آب توانستند ركورد جدیدی در دنیا به نام خود ثبت كنند. 16 شناگر بصورت نوبتی بازی می كردند تا بتوانند ماسك های اكسیژن را با هم عوض كنند. این مسابقه در استخر Geiselhoering در آلمان برگزار شد. Eric Schlegelmilch مسئول برگزاری این مسابقه می گوید: ما امتیازها را هر 1 ساعت یكبار بررسی می كنیم. مسئولین برگزاری این مسابقه اسم خود را در كتاب ثبت ركوردهای گینس ثبت كردند.


6- مسابقه تنیس زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

آیا تا به حال چیزی راجع به تنیس بازی با كوسه ها شنیده بودید؟ با نگاه كردن به تصویر بالا متوجه می شوید كه این حیوانات عاشق بازی كردن هستند. اما اشتباه نكنید! آقایی كه در عكس بالا مشغول بازی كردن با كوسه است طعمه او نیست بلكه انسان بسیار باهوش و مسئول برگزاری یكسری مسابقات دیگر در آكواریوم لندن است. با دیدن تنیسی كه جنس آن از پوست كوسه بود فكر برگزاری این مسابقه به ذهن Dunlop رسید. این فكر بسیار جالبی است كه یك نفر را داخل آب بیندازیم و از او بخواهیم كه در یك مسابقه با كوسه شركت كند و بعد از آن احساسش را از این كار بپرسیم. البته اگر زنده مانده باشد!


7- برگزاری مراسم عروسی زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

April Pignato & Michael Curry از نیویورك سیتی در ژوئن 2010 با هم ازدواج كردند. عروس یك لباس سفید غواصی و داماد هم یك لباس غواصی قدیمی مشكی پوشیده بود. آنها تصمیم گرفتند كه مراسم ازدواج خود را در Atlantis Marine World در Riverhead N.Y برگزار كنند. هر دو آنها شناگران ماهرانی بودند و چون در آنجا تعداد زیادی كوسه وجود داشت عروس و داماد توسط قفس هایی محافظت می شدند. آنها ماسك اكسیژن زده بودند و با میكروفون با دوستان و آشنایانشان صحبت می كردند.


8- هاكی بازی كردن زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

هاكی بازی است كه مردم اطلاعات كمی راجع به آن دارند. بازی هاكی در زیر آب، در فصل زمستان كه هوای بیرون آب خیلی سرد است برای شناگران بسیار لذت بخش است. این بازی برای اولین بار در بریتانیای كبیر و در سال 1950 انجام شد. برای انجام این بازی فقط یك لوله تنفسی، دستكش و یك چوب لازم است. مهم ترین عامل در این بازی،‌ نگه داشتن نفس به مدت طولانی است. در این بازی از صفحه های كه وزن آنها بیشتر از یك كیلوگرم است استفاده می شود. این بازی بسیار سخت و طاقت فرساست و فقط شناگرانی كه بسیار ماهر هستند می توانند در این مسابقه شركت كنند. امروزه، این بازی تقریباً در سراسر دنیا انجام می شود. حتی بعضی از كشورها برای شركت در مسابقات تیم ملی دارند.


9- بلعیدن شمشیر زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

در روز جمعه، 18 می 2007، Dan Meyer برای بلعیدن شمشیر به میان كوسه ها و سفره ماهی های خطرناك به زیر آب در آكواریوم Ripleys رفت تا اسم خود را به عنوان اولین نفری كه در زیر آب شمشیر قورت داده ثبت كند. مسئول آكواریوم Ripley معتقد است كه این كار Dan Meyer به معروفیت و شهرت این آكواریوم كمك بسیار زیادی كرده است. Meyer برای این كه هنر خود را بیشتر نشان بدهد یك وسیله آهنی تیز كه طول آن 30 اینچ بود و توسط بیش از 80 كوسه احاطه شده بود را به یكباره داخل دهان خود فرو برد.


10- رقصیدن زیر آب

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

در 27 اكتبر 2006، 74 شناگر و غواص برای رقصیدن به زیر آب در رودخانه ای كه در پارك المپیك سیدنی بود رفتند. این شناگران به مدت 10 دقیقه درز زیر آب بودند. عواید حاصل از این كار به یك خیریه اختصاص داده شد.

نوع مطلب : مطالب جالب و دیدنی " سرگرمی"، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
وحید امیرزاده
یکشنبه 10 اردیبهشت 1391
یکشنبه 26 شهریور 1396 09:18 ب.ظ
whoah this blog is fantastic i like reading your articles.
Stay up the good work! You know, a lot of persons are looking round for this info, you can aid them greatly.
شنبه 21 مرداد 1396 01:03 ق.ظ
Thanks for sharing your info. I really appreciate your efforts
and I will be waiting for your further write ups thank you
once again.
شنبه 7 مرداد 1396 12:42 ق.ظ
Great post. I was checking continuously this weblog and I'm inspired!
Very useful info particularly the final phase :) I deal with such information much.
I was looking for this certain info for a long time. Thanks and best of luck.
سه شنبه 20 تیر 1396 10:33 ب.ظ
Hello! I could have sworn I've been to this site before but after
checking through some of the post I realized it's new to
me. Anyways, I'm definitely happy I found it and I'll be book-marking and checking
back frequently!
یکشنبه 18 تیر 1396 09:21 ق.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of
this site. It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to get that "perfect balance" between superb usability and appearance.

I must say you have done a excellent job with this.
Additionally, the blog loads very quick for me on Internet explorer.
Exceptional Blog!
پنجشنبه 15 تیر 1396 12:21 ق.ظ
My brother suggested I would possibly like
this web site. He used to be entirely right. This put up actually made my day.

You can not consider simply how so much time I had spent for
this information! Thank you!
جمعه 26 خرداد 1396 10:15 ب.ظ
Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is valuable and everything.
But think of if you added some great visuals or video clips to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with images and videos, this
website could certainly be one of the best in its field.

Good blog!
سه شنبه 2 خرداد 1396 09:06 ب.ظ
Appreciate the recommendation. Will try it
out.
جمعه 22 اردیبهشت 1396 12:17 ب.ظ
This information is invaluable. Where can I find out more?
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 02:24 ق.ظ
Hello to every single one, it's genuinely a nice for me to pay a visit this website, it includes helpful Information.
پنجشنبه 31 فروردین 1396 07:26 ب.ظ
When I initially commented I appear to have clicked on the -Notify
me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I receive four emails with the same comment.
Is there an easy method you can remove me from that service?

Thanks a lot!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی