تبلیغات
کافی نت پارمیس - 10 مکان پر رمز و راز در دنیا
کافی نت پارمیس
این انصاف نیست بیاین مطالب رو ببینین اما هیچ نظری ندین . ممنون میشم اگه نظرهاتون رو بخونم
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این ویلاگ متعلق به کافی نت پارمیس (واقع در شهرک فرهنگیان ارومیه) می باشد تاریخ افتتاح : 1389/5/7

مدیر وبلاگ : وحید امیرزاده

بسیاری از کارشناسان معتقدند که احتمالاً مکان های پر رمز و راز در دنیا توسط علم و تکنولوژی بسیار پیشرفته که مسئول کشف تمدن های گمشده هستند پیدا شده اند. اما بسیاری دیگر این مسئله را قبول ندارند و معتقدند، تمام اطلاعات و آگاهی های ما در رابطه با این مکان ها توسط فضانوردانی که از بهشت برای ما فرستاده شده اند بدست آمده است. این دانشمندان سعی می کنند معماهایی را که از زمان های قدیم در روی زمین وجود داشته و ذهن مردم را به خود مشغول کرده از طریق مذهب و دین پاسخ دهند. در این جا قصد داریم 10 مکان پر رمز و راز در دنیا را به شما معرفی کنیم.
 

1- اهرام جیزه و مجسمه ابوالهول در مصر
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
  
 

در آن زمان ها، از اهرام برای دفن کردن اجساد فرعون های مصر استفاده می کردند. اما با این وجود، کاوشگران هنوز هدف از ساخت اهرام جیزه را متوجه نشده اند و نمی دانند که این اهرام برای چه ساخته شده اند و نماد چه هستند چون به نظر نمی رسد که فرعونی در آن دفن شده باشد و این قضیه برای آنها تبدیل به یک معما شده است. اتفاقاً این معما به جذابیت این منطقه افزوده. تا جایی که بسیاری از مردم، اهرام جیزه را محلی برای عبادات و راز و نیاز خود انتخاب کرده اند و برای انجام اعمال عبادی به این منطقه می آیند. بسیاری از بازدید کنندگان، مجذوب زیبایی، قدمت، شکوه و نوع ساخت این بنا شده اند. چون امروزه ریاضیدانان ثابت کرده اند که هماهنگی  بی نظیری در ساخت زاویه های این اهرام وجود دارد و همه زاویه های اهرام با هم برابراند.


 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 2- Stonehenge در بریتانیای کبیر
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از معروف ترین بناهای تاریخی در کل دنیا Stonehenge باشد که در کشور انگلستان واقع شده است. این بنا شامل چند قطعه سنگ بصورت ایستاده است و قدمت آن به 2500 یال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. اما در طول 1400 سال چندین بار مرمت و بازسازی شده است. نظریات فراوانی در ارتباط با این بنا وجو دارد اما هنوز هیچ کس هدف از ساخت آن را متوجه نشده و این قضیه باعث شده که همچنان این بنا یکی از پر رمز و رازترین مکان ها روی زمین باشد.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 3- جزیره ایستر در شیلی
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

جزیره ایستر که به Rapa Nui یا Isla de Pascua معروف است جزیره‌ای است در اقیانوس آرام جنوبی متعلق به کشور شیلی. جزیره ایستر بخاطر تندیس‌های ۴۰۰ ساله عجیب باستانی خود معروف است. به این تندیس‌ها که در راستای کرانه دریا به خط ایستاده‌اند موآی گفته می‌شود. در بین سال های 1250 تا 1500 ساکنان این جزیره برای عبادت و از و نیاز به این منطقه می آمدند. موآیی ها در سرتاسر جزیره پراکنده‌اند. حتی در معادن و کنار جاده‌های قدیمی و کنار ساحل. بسته به اندازه و وزن موآی‌ها، تخمین زده می‌شود که بین ۵۰ تا ۱۵۰ نفر برای حمل آنها توسط غلطکهای چوبی و سورتمه مورد نیاز بوده. سنگین ترین موآی وزنی حدود 86 تن دارد. مجسمه‌های عظیم یا موآی، در طی یک دوره کوتاه خلاقیت کنده کاری شده اند. تقریباً نیمی از موآی های باقی مانده در Rano Raraku واقع شده است.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 4- بالبیک در لبنان
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

بالبیک شرقی ترین شهر لبنان است. این شهر تا قبل از تصرف یونانی ها در 331 سال قبل از میلاد، مشهورترین و مهم ترین شهر لبنان بوده است. این شهر در زمان پادشاه آگوستوس مستعمره ایتالیایی ها بوده است. در طول 3 قرن بعد از آن، ایتالیایی ها بنایی را ساختند که بیشتر شبیه معبد بود. مکانی که این بناها در آن قرار گرفته 3 حیاط دارد. دیوارهای این بنا توسط چندین سنگ بسیار غول پیکر ساخته شده. بسیاری از گردشگران معتقدند که ساخت این بنا فقط از عهده هنرمندانی چیره دست بر می آید. در قسمت ورودی جنوبی بالبیک وسیله ای را که با آن سنگها را خرد و یا قطعه قطعه می کردند به نمایش گذاشته اند. در این مکان شما میتوانید بزرگترین قطعه سنگ دنیا را که 2000 سال پیش از کوهی جدا شده بود را مشاهده کنید که این قطعه سنگ به "سنگ زن باردار" مشهور است. اندازه این سنگ 21.5 متر در 4.8 متر در 4.2 و وزن آن حدود 1000 تن تخمین زده می شود.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 5- Machu Picchu در پرو
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

Machu Picchu یکی از شهرهای زیبا و بکر امپراتوری Inca است که در پشت ارتفاعات Peruvian Andes در بالای کوه و در سراشیبی بسیار تندی قرار گرفته. از آنجایی که Machu Picchu در این مکان قرار گرفته، از حمله اسپانیایی ها در آن زمان در امان بوده است. طوری که قرن ها مردم آن را فراموش کرده بودند تا زمانی که در سال 1911، Hirman Bingham باستان شناس معروف آن را دوباره کشف کرد. سنگ های این بنا آن چنان سفت و محکم و یکپارچه اند که حتی تیغه بسیار تیز شمشیر هم نمی تواند حتی تکه ای کوچک از آن را جدا کند. در کاوش هایی که اخیراً کاوشگران انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که Machu Picchu در سال 1450، زمانی که Inca پادشاه Pachacuti بوده و قصد کناره گیری از سلطنت را داشته ساخته شده است.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 6- خطوط نازکا در پرو
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

خطوط نازکا مجموعه‌ای از خطوطی است که در صحرای نازکا، که یک دشت بایر است واقع شده. در این بیابان صدها شکل منحصر به فرد از خطوط ساده گرفته تا اشکال هندسی و تصاویر پرندگان و حیوانات وجود دارد. نکته بسیار جالبی که در مورد این تصاویر وجود دارد این است که این خطوط به جز از فضا قابل تشخیص به صورت خطوط منسجم نیستند. از این رو حدس زده می‌شود که مردم نازکا هرگز نتوانستند کاری را که خلق کرده‌اند را به صورت منسجم ببینند. مدارک موجود کمی در خصوص علت اشکال ساخته شده وجود دارد. از این رو، انگیزه مردم نازکا، ماندگارترین راز خطوط می‌باشد. بسیاری محققان عقیده دارند که انگیزه مردم نازکا، مذهبی بوده. یعنی خلق اشکالی که تنها خدایان از آسمان قادر به دیدن آنها بطور واضح هستند.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 7- Tiahuanacu در بولیوی
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

Tiahuanacu که به Tiwanaku معروف است مکانی بسیار پر رمز و راز است. و آن هم بخاطر قدمت (حدود 17000 سال) و نوع سنگهای خاصی است که در ساخت آن بکار رفته است. کاوشگران احتمال می دهند که Tiahuanacu محلی برای عبادت مردم در آن زمان بوده است. مردم در زمان های قدیم هرمی سنگی را ساختند که به آن Akapana می گویند.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 8- Chichen Itza در مکزیک
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

چیچن ایتزا اثری باستانی از تمدن مایا است که در کشور مکزیک واقع شده‌است. بسیاری از باستان‌شناسان معتقدند چیچن ایتزا در حدود هزار سال پیش پایتخت یکی از پادشاهان مایاها به نام «تاپیلتزین چه کوئتزالکولت» بوده‌است. کلمه چیچن ایتزا به معنی «در کنار دهانه چاه ایتزا» است.هد ف از ساخت این معبد تقدیم قربانی به خدای باران مایاها، چاک، بوده است. مهمترین اثر این مجموعه، El Castillo ( به معنای قلعه در اسپانیولی) است که عبارتست از هرمی پلکانی که از هر چهار طرف دارای پله‌هایی تا بالای هرم است. این معبد، متعلق به خدای آسمان بوده است. در آن زمان چیچن ایتزا جزء کلان شهر به حساب می آمده و تا قرن 12 پایتخت بوده است.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 9- گوی های سنگی در کاستاریکا
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

یکی از عجیب ترین بناهای تاریخی که در Diquis Delta در کاستاریکا واقع است گوی های سنگی است. در سال 1930، صدها سنگ گرد از چند سانتی متری گرفته تا بیش از دو متر جمع آوری شدند. وزن بعضی از این سنگها حدود 16 تن است. این گوی ها توسط دست بشر ساخته شده است.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 10- خرابه ای زیر آب در ژاپن
 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 
 

در شرق ساحل Yonaguni، در ژاپن خرابه ای وجود دارد که قدمتی 8000 ساله دارد. در آن زمان ها مردم معتقد بودند که این خرابه بر اثر عامل طبیعی جغرافیایی پدید آمده است اما بررسی های کاوشگران نشان می دهد که این خرابه ساخته دست بشر است. این بررسی ها در سال 1995 توسط غواصی از اکیناوا که با دوربینش به اعماق دریا رفته بود کشف شد.
 


 www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
 

نوع مطلب : مطالب جالب و دیدنی " سرگرمی"، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
وحید امیرزاده
یکشنبه 10 اردیبهشت 1391
یکشنبه 26 شهریور 1396 08:56 ب.ظ
This text is priceless. Where can I find out more?
شنبه 21 مرداد 1396 12:21 ق.ظ
I am now not positive where you are getting your information, but good topic.
I needs to spend a while studying much more or working out more.
Thank you for magnificent information I used to be searching for this info for my
mission.
جمعه 6 مرداد 1396 06:19 ب.ظ
Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of
spam feedback? If so how do you reduce it,
any plugin or anything you can advise? I get so much lately
it's driving me crazy so any help is very much appreciated.
پنجشنبه 29 تیر 1396 09:11 ق.ظ
Its like you read my thoughts! You seem to know a lot approximately this, like you wrote the ebook in it or something.
I believe that you just could do with a few p.c.
to pressure the message home a bit, but instead of that, this is wonderful blog.
An excellent read. I will certainly be back.
پنجشنبه 29 تیر 1396 03:46 ق.ظ
It's truly very complicated in this full of activity life to listen news on Television,
therefore I simply use world wide web for that reason, and obtain the most recent information.
پنجشنبه 29 تیر 1396 03:03 ق.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something
which I think I would never understand. It seems too complex and extremely broad for me.

I'm looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!
پنجشنبه 29 تیر 1396 01:53 ق.ظ
At this time it sounds like Movable Type is the best blogging platform out there
right now. (from what I've read) Is that what you are using on your
blog?
پنجشنبه 29 تیر 1396 12:47 ق.ظ
Pretty! This was a really wonderful article. Many thanks for supplying this info.
شنبه 24 تیر 1396 12:06 ق.ظ
Please let me know if you're looking for a author for your site.
You have some really good articles and I believe I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd
absolutely love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine.
Please blast me an e-mail if interested. Cheers!
پنجشنبه 15 تیر 1396 11:23 ق.ظ
Stunning story there. What occurred after? Take care!
چهارشنبه 14 تیر 1396 07:29 ق.ظ
Heya! I'm at work browsing your blog from my new iphone 3gs!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your
posts! Carry on the fantastic work!
یکشنبه 11 تیر 1396 06:55 ق.ظ
My brother suggested I might like this website.
He used to be totally right. This post truly made my day. You
cann't imagine simply how much time I had spent for this information! Thank you!
شنبه 27 خرداد 1396 12:45 ق.ظ
I have read so many articles or reviews about the
blogger lovers however this article is genuinely a pleasant piece of writing, keep it up.
سه شنبه 2 خرداد 1396 09:40 ق.ظ
It's great that you are getting thoughts from this paragraph as well as from our dialogue made here.
دوشنبه 1 خرداد 1396 09:57 ق.ظ
My spouse and I absolutely love your blog and find almost all of your post's
to be precisely what I'm looking for. can you offer guest writers to write content in your case?
I wouldn't mind creating a post or elaborating on a few
of the subjects you write regarding here. Again, awesome weblog!
جمعه 22 اردیبهشت 1396 01:25 ب.ظ
Remarkable! Its truly awesome piece of writing, I have got much clear idea on the topic of from this article.
دوشنبه 28 فروردین 1396 09:58 ق.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of
this blog. It's simple, yet effective. A lot of times it's challenging to get that "perfect balance"
between superb usability and visual appearance.
I must say that you've done a amazing job with this.

In addition, the blog loads extremely fast for me on Internet explorer.
Exceptional Blog!
جمعه 25 فروردین 1396 01:31 ب.ظ
What i don't realize is in fact how you are not really much more smartly-preferred than you may be now.
You are so intelligent. You realize therefore
significantly in terms of this topic, made me personally consider it from numerous various angles.
Its like men and women don't seem to be interested unless it
is something to do with Lady gaga! Your individual stuffs outstanding.
Always care for it up!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی